%100 Güvenli Su İçin "Kaliteli Su Arıtma Cihazı"
7/24 Bilgi Hattı: 0530 304 63 34

Su Arıtma Cihazı Blog

Su Arıtma Nedir Ne İşe Yarar

  • 0 Comments
  • 30 Kasım 2016
  • by Aqua Luce's
  • Su Arıtma Nedir Ne İşe Yarar,
  • Leave a comment

Su Arıtma Nedir Ne İşe Yarar. Aynı bir insan vücudunda olduğu gibi Dünya’nın da %70’i sulardan oluşmaktadır. Ancak dünya üzerindeki bütün suların hepsi aynı nitelikte değildir. Özellikle doğada ulaşılabilir durumdaki sular sert su adı verilen bir yapıdadır. Sert sular içerisinde kireç ve tuz bulunan sulardır. Ve bu suların içinde birçok bakteri ve mikrop bulunur.

Doğa ulaşılabilir nitelikteki suların içerisinde bu yabancı maddelerin bulunmasının bazı nedenleri vardır. Yer altında bulunan sulara bu zararlı maddeler yeryüzüne çıkarken veya yağmur sularının su yataklarına ulaşırken geçtiği topraklı yollardan aldığı maddeleri katmasından dolayı bulaşırlar. Bu sert suların sağlıklı içme suyu haline dönüşebilmesi için birçok işlemden geçmesi gerekir. İşte bu sert ve kullanılması sağlık için zararlı olan suların çeşitli işlemlerden geçirilerek yabancı maddelerden ayrılmasına ‘Su Arıtma’ adı verilir.

Su Arıtma Nedir Ne İşe Yarar

– Arıtılmış sularda, içinde bulunan tüm kimyasal zararlılar, topraktan suya bulaşan tarım ilaçları, sağlığa zararlı parazit, bakteri ve virüsler filtre edilmektedir. Bu nedenle bu Su Arıtma Cihazları bizi hastalıklarda korumaktadır.

– İçilebilecek en sağlıklı ve temiz su türü Su Arıtma Cihazı ile elde edilendir.

– İçerisinde metabolizma sistemimiz tarafından zor çözülen tuzlar olmadığı için sindirim, dolaşım ve böbrek sistemine fazla yük olmaz.

– İçinde bulunan düşük oranda sodyum ve potasyum gibi önemli mineraller ile yüksek tansiyonu olan kişiler için uygundur.

– Vücudun su tutmasına neden olan sodyum klorür gibi madeni tuzlar bulunmadığı için, vücudumuzda ödemler oluşmasına ve kilo almamıza engel olmaktadır.

– Zararlı minerallerden temizlenen su kan dolaşımını hızlandırır ve vücudumuza güç kazandırır.

– Su arıtma işlemi sayesinde temizlenen sular, hücrelerin kendilerini yenileme hızlarını yükseltir.

– Vücudumuzun su ihtiyacı en kaliteli ve sağlıklı şekilde karşıladığı için cildinizi nemli ve genç tutar. Yaşlanmayı geciktirir.

– Su arıtma sistemleri damak tadımız için oldukça uygundur. Hatta birçok damacana suyundan daha lezzetlidir.

– Bu sulardan yapılan çay, kahve ve diğer içeceklerin tadı değişmemekte ve yemekler daha lezzetli olmaktadır.

– Çaydanlık ve diğer su kullanılan aletlerde kireç tabakası oluşumunu önlemektedir.
Yine içerisinde kireç bulunmadığı için daha sağlıklı olursunuz. Evinizde bulunan tüm aile bireylerinizin sağlığı için Su Arıtma Cihazları kullanın.

0 Comments