%100 Güvenli Su İçin "Kaliteli Su Arıtma Cihazı"
7/24 Bilgi Hattı: 0530 304 63 34

Su Arıtma Cihazı Blog

Su Arıtma Cihazı Özellikleri

  • 0 Comments
  • 1 Aralık 2016
  • by Aqua Luce's
  • su arıtma cihazı özellikleri,
  • Leave a comment

Su Arıtma Cihazı Özellikleri

Su Arıtma Cihazı, çeşitli yollar ile kirlenen sularının sağlıklı ve temiz duruma gelmesini, kir ve mikroplardan arınmasını sağlayan, özel teknolojiler ile üretilmiş cihazlardır. Bu teknolojik cihazlar sağlığımız için gerekli olan suyun mineral ve ph değerlerini düzenlemek için çalışırlar.

Günümüzde evlerimizde kullandığımız sularının ne kadar sağlıksız olduğunu düşünürsek her ev ve iş yeri için bu cihazlar önemli bir konuma gelmiştir. Ancak su artıma cihazları alırken, tercih ettiğiniz marka da oldukça önemlidir. Bu konuda uzun yıllardır hizmet veren Aqua Luce’s, sizler için en son teknoloji ile üretilen Su Arıtma Cihazlarını sunmaktadır. Firmanın sahip olduğu en ileri teknoloji ile üretilen Su Arıtma Cihazları gerekli olan uluslararası kalite belgesine sahiptir.

Su arıtma cihazı özellikleri ;

Su Artıma Cihazları ters ozmoz diye isimlendirilen bir teknoloji ile çalışırlar. Bu filtreleme sistemi suyun tam olarak arındırılmasını ve içilebilir hale gelmesini sağlamaktadır. Ters ozmoz teknolojisi için bazı filtrelerin cihazlarda bulunması gerekir. Bu filtrelerden şu şekilde bahsedebiliriz;

– Kaba tortu fitresi; bu filtre, su arıtma cihazı filtrasyonunun ilk aşamasını oluşturur. Bu filtrede suda bulunan kum, tortu, kil ve çamur gibi maddeler ayrıştırılır.

– Granül aktif karbon filtresi; suyun arıtılması için ikinci aşama olan bu filtre, suda olması gereken renk, tat ve koku gibi durumları dengeler.

– Karbon blok filtresi; bu filtrenin görevi de, ikinci aşamada olduğu gibi suyun tadını, kokusunu ve rengini düzenlemektir. Kaliteli bir içme suyunda olmaması gereken klor ve diğer kimyasal maddelerin ayrıştırılmasını sağlar.

– Membran filtresi; İdeal içme suyu üretmek için gerekli olan en önemli aşamadır. Bu aşamada sudaki partiküller, tortu ve kireç gibi maddeler arıtılır.

– Post karbon filtre; membran filtreden çıkan tatsız ve ham olan suyun tadını içilebilir hale getirmek için kullanılan filtredir.

Aqua Luce’s Teknolojileri;

Yukarıda detaylarını verdiğimiz filtreler her kaliteli Su Arıtma Cihazında olması gereken filtrelerdir. Ama Su Arıtma Cihazları farklı özellikler ve farklı teknolojiler ile üretilmektedir. Aqua Luce’s Su Arıtma Cihazlarını en üstün teknoloji ile imal edilerek sizlerin en sağlıklı suya ulaşmanızı sağlamaktadır.

0 Comments